Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دریاچه صورتی (Lake Hillier) - استرالیا

دریاچه صورتی (Lake Hillier) - استرالیا

در سواحل جنوبی استرالیا بیش از صد جزیره قرار گرفته اند. این گروه جزایر به عنوان مجمــع الجـــزایـر ریــچـرچ ( Recherche Archipelago ) شناخته میشوند. دریاچه هیلیر ( Lake Hillier ) در سواحل غربی این مجمع الجزایر واقع شده است و ویژگی منحصر به فرد این دریاچه رنگ صورتی آن است.

وسعت دریاچه هیلیر ( Lake Hillier ) در حدود 600 متر است. اطراف این دریاچه توسط درختان جنگلی و درختان اوکالیپتوس پوشیده شده است.

دریاچه هیلیر در سال 1802 توسط کاوشگر انگلیسی به نام ماتیو فلیندرز ( Matthew Flinders ) در سفر خود به سیدنی کشف شد.

در حقیقت این دریاچه صورتی رنگ در فاصله چند قدمی از آب‌های قطب جنوب قرار دارد و جالب این‌که هیچ ردپایی از رنگ آبی اقیانوسی در این دریاچه پیدا نمی‌کنید. البته هنوز دانشمندان به نتایج قطعی درباره علت متفاوت بودن رنگ این دریاچه دست نیافته‌اند اما آنها بر این باورند که این رنگ ناشی از وجود ترکیبی از بی‌کربنات سدیم یا همان جوش‌شیرین و نمک دریایی است که در این دریاچه وجود دارد. بر اساس فرضیه دیگر، دانشمندان علت اصلی رنگ صورتی این دریاچه را ناشی از وجود باکتری‌های نمک‌دوست، قرمز رنگ در بستر نمکی دریاچه عنوان می‌کنند. با این وجود شنا کردن در این دریاچه هیچ خطری ندارد.

زمانی که هواپیما  از فراز این دریاچه می گذرد مسافران از روی صندلی خود نیم خیز می شوند تا این دریاچه خارق العاده را تماشا کنند.

..

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1867
  • بازدید دیروز: 2712
  • بازدید کل: 3250065

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی