Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
طبیعت روستا مارکده - شهرکرد

طبیعت روستا مارکده - شهرکرد

 مارکده نام روستایی است در بخش سامان ، شهرستان شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری، که یکی از پیچ و خم های دره و رودخانه زاینده رود و در ته دره و در کنار رودخانه و سمت شمال رود خانه واقع شده است.
فاصله روستای مارکده تا مرکز بخش، شهر سامان ۳۵ کیلومتر، تا شهرِ شهرکرد، مرکز شهرستان و استان ۶۰ کیلومتر و در شمال غربی این شهر واقع است. مارکده در ۶۰ و ۹۰ کیلومتری غرب شهرهای نجف آباد و اصفهان قرار دارد. فاصله این روستا تا سد زاینده رود ( سد شاه عباس کبیر ) ۱۲ کیلومتر و در سمت شرق و پایین دست سد است.

 منطقه ما به دلیل کوهستانی، سرسبزی و نزدیکی به رودخانه و داشتن باغ های سر سبز، منطقه ای توریستی است بدین دلیل روز های تعطیل بسیار شلوغ است. مردمان روستاهای منطقه همه ترک زبان و از ترک های ایل قشقایی هستند که صد ها سال پیش که جهت ییلاق به این محل می آمده اند، ماندگار شده اند. ولی روستای مارکده در میان این روستا ها متفاوت است چون بیشتر از نیمی از مردمانش فارس زبان و نیمی دیگر ترک زبان اند

 

روستای مارکده از طریق جاده آسفالت به شهر های بن، شهرکرد، سامان، تیران ، نجف آباد ، اصفهان ، شهرک سد زاینده رود مرتبط است. مردم مارکده برای انجام کارهای اداری به سامان و شهرکرد و کارهای تجاری به نجف آباد و اصفهان رفت و آمد می نمایند. مارکده دارای برق، آب آشامیدنی، تلفن (همراه و ثابت) جاده آسفالته، گاز شهری است. روستا دارای دبستان، مدرسه راهنمایی دخترانه و پسرانه و نیز دبیرستان دخترانه است.

 شغل اصلی مردم باغداری است. عمده محصولات؛ بادام ، هلو ، گردو ، آلوچه ، زردآلو و ... است که عمدتا در شهرهای نجف آباد و اصفهان عرضه می گردد.

...

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 291
  • بازدید دیروز: 2127
  • بازدید کل: 2293741