Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
ریگان -کرمان

ریگان -کرمان

تپه های شنی ریگان در شهرستان ریگان در 300کیلومتری شرق کرمان  بعد از بم  قرارگرفته است.این تپه های شنی بلندترین تپه ها در نوع خود درجهان هستند و به عنوان یکی از جاذبه های  بی نظیرگردشگری استان کرمان محسوب میشود. پوشش گیاهی این منطقه درختان نخل ودرختان کهور بسیارزیباست .

این منطقه ازشمال به کویرلوت میرسد. منطقه ریگان پوشیده از ریگزار است که از نظر جنس و رنگ با سایر ریگزارهای ایران تفاوتهایی دارد. رنگ ریگزار روشنتر از سایر ریگزارهای ایران است که منشا آن احتمالا جنس سنگهای تشکیل دهنده آن است. ریگزار گستره ای غربی-شرقی دارد و فاصله غرب به شرق آن در حدود 20 کیلومتر و شمال به جنوب آن در بیشترین حالت در حدود 4 کیلومتر است.  بلندترین ارتفاع تپه های ماسه ای منطقه در حدود 75 متر است. در باور بسیاری از مردم ریگزارهای منطقه خواص درمانی دارد. نصب تعدادی آلاچیق، نصب سرویس بهداشتی وایجاد راه مناسب جهت دسترسی به تپه ها در مجاورت روستای علی آباد پشت ریگ واقع در 13 کیلومتری شهرستان ریگان از امکانات رفاهی موجود در منطقه است .

این منطقه نه تنها  مورد توجه بسیاری از کویر نوردان و دوستداران طبیعت است بلکه موردتوجه علاقمندان آفرودوپاراگلایدر قرارگرفته و هرساله تورهای ریگان برای تفریحات صحرایی وبرگزاری مسابقات برگزار میشود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار میگیرد.

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 805
  • بازدید دیروز: 3348
  • بازدید کل: 3338539

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی