Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه هنر ایرانی  درتهران میدان تجریش خیابان شهید دربندی ،خیابان دکتر حسابی  واقع شده است .باغ بسیار زیبا ودیدنی که شهرتش را مدیون ماکتهای بتونی است که در سالهای دور برای جشنهای 2500 ساله ساخته شده که هرگز درآن زمان مورد استفاده قرار نگرفته ودر نهایت درسال1386 به این باغ برای نمایش عموم انتقال یافته .اینجا میتوانیم ازآثار هنری در دوبخش ماکتها دهه 50 و مجسمه های معاصر که همیشه دایر است و نمایشگاه های مختلف آثار هنری که با موضوعات مختلف در طی سال برگزار میشود دیدن کرد. خودباغ نیز بسیار با صفا وسرسبز است واز معماری زیبایی برخوردار میباشد.

بازدید کنندگان در این مکان میتوانند دیدنیهای ایران را در یک جا به صورت مختصردر دو بخش  نظاره گر باشند مانند سی وسه پل ،برج آزادی ،شمس العماره،چهل ستون  ،گنبد قاموس،باغ فین،برج‌آزادی، برج‌میلاد، مقبره دانیال ‌نبی ‌و قره کلیسا،‌ آثار حجمی ‌هنرمندان انجمن مجسمه‌سازان ایران (توسط استاد جمشیدی از جنس چوب)،‌ کافه ‌گالری (نمایش آثار هنرمندان تراز ‌اول کشور به‌صورت ادواری با طرح موضوع)، نمایشگاه عکس‌های تهران قدیم در حاشیه دیوار باغ به صورت ادواری (تعداد عکس‌ها 20‌عدد)، کارگاه استاد‌ – شاگردی در کارگاه آفرینش هنری و…
غیر از ماکت ها، مجسمه های دیگری هم در گوشه گوشه باغ قرار دارند که اثر دست هنرمندان ایرانی و خارجی است. این آثار برگزیده های اولین دوره سمپوزیوم مجسمه سازی در چیتگر تهران در سال 85 هستند و ارزش هنری قابل توجهی دارند. کار هنرمندان اروپایی و آسیایی از هلند تا عراق و ایران در این مجموعه قرار می گیرند.

علاوه بر این آثار هنری ،کلاسهای هنری ،نگارخانه و فروشگاه های عرضه مستقیم صنایع دستی وهنری نیز  اینجا درطول سال برگزار میشود.

دیدن این باغ موزه هنر ایرانی بی شک برای بازدید کنندگانش  خاطره ای دلپذیر وماندگار است.

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 221
  • بازدید دیروز: 768
  • بازدید کل: 3208276

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی