Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چشمه آبگرم قینرجه-مشکین شهر

چشمه آبگرم قینرجه-مشکین شهر

در استان اردبیل 113 چشمه آب معدنی شناسایی شده که با معیارهای سازمان بهداشت جهانی مططابقت دارد،75 چشمه ابگرم و 38 چشمه آب سرد میباشد.

 چشمه آبگرم قینرجه در 12 کیلومتری جنوب شهرستان مشکین شهر و در ارتفاع 1240متری دامنه شمالی سبلان و در نزدیکی چهار چشمه معدنی دیگر قرار دارد.این چشمه با دمای 86 درجه سانتی گراد داغ ترین چشمه کلرایدی جهان میباشد ودارای سه دهنه است،خروجی آبگرم آن 9 لیتر در ثانیه است.

در فاصله 500 متر از چشمه مجتمع آب درمانی قینرجه وجود دارد،این مجموعه شامل دو بخش زنانه و مردانه و مجهز به استخر عمومی ،استخر کودک، سونا ،جکوزی و رستوران و.. میباشد.

اختلاف دمای این چشمه با رودخانه نزدیک آن د،در فصل زمستان و زیبایی مناظر اطرافو دیدن برف و یخ و داشتن سرما و گرما در کنار هم فضای آنجا را بسیار دلچسب کرده است.

شهرستان مشکین شهر با حدود 160 هزار نفر جمعیت در شمالغرب استان اردبیل آثار تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده است/از جمله این آثار میتوان به قلعه قهقه، کاروانسرای قانلی بولاغ، مقبره سید سلیمان فخرآباد، کهنه قلعه و آبگرمهای معدنی شابیل و قینرچه اشاره کرد.

از مکان های دیدنی نزدیک به چشمه آبگرم قینرچه میتوان روستای موئیل، پل معلق مشکین شهر ، بقعه شیخ حیدر ،پارک جنگلی  ، شیروان دره و محوطه باستانی شهریری را نام برد.

 از دیگر آبگرم های مشکین شهر :

آبگرم شابیل در مسیر صعود به سبلان با دمای 49 درجه و دبی 5 لیتر در ثانیه دارای مجتمع آب درمانی در دو طبقه بخش های زنانه و مردانه و مجهز به استخر و دوش و سونا و سوئیت و رستوران قرار دارد.

آبگرم قوتورسویی: 

در 24 کیلومتری شهر لاهرود و در 49 کیلومتری مشکین شهر در ردیف آبهای معدنی سولفاته کلیسیک و گوگرد خیلی گرم دارای خاصیت درمانی برای بیماریهای جلدی میباشد.

چشمه سه گانه ایلاندو:

در فاصله 10 کیلومتری جنوب مشکین شهر در ارتفاعات 1900 متری در حال جوشش است ،درجه اسیدی این چشمه حدود 6 و دمای آن 35 درجه و برای بیماریهای عصبی مفید میباشد.

چشمه آب معدنی نوری کندی:

در 50 کیلومتری شمال مشکین شهر با خواص مفید برای بیماریهای کلیه و سنگ مثانه با دبی خیلی کم و قابلیت شرب و گازدارکه حدود 4 چشمه میباشد.

چشمه دودو:

در 13 کیلومتری جنوب مشکین شهر و همانند ایلاندو در ارتفاعات 2000 متری از سطح دریای آزاد و درمسیر انتهای جاده موئیل با دبی کمتر و درجه اسیدی 6.5 و درجه حرارت 45میباشد.

 

ارسال نظر