Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پل طبیعت، سمبل جدید و مدرن تهران

پل طبیعت، سمبل جدید و مدرن تهران

پل طبیعت عنوان نخستین پل غیرخودرویی در کشور و بزرگترین پل غیرخودرویی خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.


پل طبیعت عنوان یک پل سه طبقه در عباس آباد تهران است که تنها عابران پیاده حق عبور از آن را دارند و خودرویی بر روی آن مشاهده نمی شود. این پل بر روی عرض بزرگراه مدرس قرار دارد و به این منظور ساخته شده تا یک راه ارتباطی میان پارک های طالقانی و آب و آتش فراهم آورد و این دو پارک شاخص پایتخت را به هم متصل کند.

این پل، تماشای چشم اندازی کم نظیر از پایتخت همیشه بیدار ایران را برای شما ممکن می کند.
این پل تنها جایی برای گذر نیست و به گونه ای طراحی شده است که فضا و امکاناتی را برای گذراندن ساعاتی خوش و متفاوت در قلب کلان شهر تهران فراهم می کند.


پل طبیعت به عنوان یکی از نمادهای شهر تهران شناخته می شود.
نام این پل به عنوان سازه ای منحصر به فرد، بارها در سطح جهانی مطرح شده و جایزه هایی را نیز به خود اختصاص داده است.

نورپردازی خاص و ویژگی های منحصر به فرد این پل، بسیاری از افراد را به ویژه در شب ها به سوی خود می کشاند و لحظاتی رویایی را در قلب شهر تهران برای شان رقم می زند. پل طبیعت عنوان نخستین پل غیرخودرویی در کشور و بزرگترین پل غیرخودرویی خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

این سازه با مساحت 7950 متر مربعی خود خاطرات خوشی را در ارتفاع 40 متری از سطح زمین به شما هدیه می کند.

 

 

کافه ها و رستوران های این پل گزینه های خوبی برای خلق لحظات خوشمزه هستند و می توانید در آنها اوقات خوشی را سپری کنید.

اطلاعات بیشتر:

پل طبیت؛ نماد جدید پایتخت

پل‌ نماد قدرت و توانایی انسان است؛شگفتی‌های مهندسی و معماری آنچنان، که اجداد ما هم نمی‌توانستند چنین سازه‌هایی را تصور کنند. پل‌ها تاریخ دارند، حرف دارند، زبان دارند. حالا تصور کنید پلی را در میان هیاهوی پایتخت در گستره سبز اراضی عباس‌آباد که از طبیعت می‌گوید؛«پل طبیعت»نمونه‌ای است بی‌نظیر در خاورمیانه، بزرگترین پل عبور و مرور غیرخودرویی کشور با 7 هزار متر مربع مساحت، با شرايطي منحصر به فرد و دست ِ آخر يكي از جاذبه‌ها و نمادهاي شهر تهران ؛ «پل طبیعت».

در طرح اراضی عباس‌آباد، دو پل به عنوان گذرگاه پیاده برای اتصال دو جبهه شرقی و غربی بزرگراه «مدرس» در نظر گرفته شده است. این دو پل با یکدیگر تلفیق و به صورت یک پل در چند سطح درآمد و به این ترتیب «پل طبیعت» تمامی تعاریف پیشین یک پل را تغییر داد. پلي که در آن مسيرهاي پياده‌روي، دوچرخه‌سواري و عبور کالسکه طراحی شده است. طبیعی است که جذابیت گردشگری هم داشته باشد. در طراحي اين پل از معماري پل‌هاي ايراني همچون پل خواجو الهام گرفته شده است.اين پل يک سازه کاملا سازگار با محيط زيست و طبيعت است که نمونه مشابه آن در پارک‌هاي ملي و طبيعي کشورهاي فرانسه، هلند، بلژيک، مالزی و استراليا احداث شده است.

طراحی این پل برگرفته از شاخه های در هم تنیده درختان است و به همین خاطر به جهت وسعت، کارکرد و ساير شاخصه‌هاي فني و اجرایی قابليت معرفي به عنوان يکي از نماد‌هاي پايتخت را دارا است.

دسترسی به پل طبیعت:

برای رسیدن به پل طبیعت می توانید یکی از دو بوستان طالقانی و بنادر را به عنوان مسیرهای ورود خود انتخاب کنید ، اگر می خواهید از بوستان بنادر از پل طبیعت گذر کنید باید از معابر فرعی ضلع شرقی خیابان آفریقا استفاده کنید و یا بعد از گذشتن از چهار راه جهان کودک وارد خیابان دیدار جنوبی شده و به بوستان بنادر یا آب و آتش وارد شوید.

اگر هم بوستان طالقانی را برگزیده اید باید از ایستگاه متروی حقانیاستفاده کنید و یا از محور غرب به شرق بزرگراه حقانی به این بوستان جنگلی وارد شوید  و پس از عبور از مسیر های پیاده راه طراحی شده در این بوستان به پل طبیعت قدم بگذارید.

  

 

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1906
  • بازدید دیروز: 2712
  • بازدید کل: 3250104

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی