Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
گرنوبل، شهر  علمی و فناوری فرانسه - grenoble

گرنوبل، شهر علمی و فناوری فرانسه - grenoble

شهرداری گرونوبل فرانسه در نظر دارد تا تابلوهای تبلیغاتی را در این شهر ممنوع کند.

گرنوبل، از شهرهای استان ایزر در ناحیه رُن-آلپ کشور فرانسه است.
این شهر که از پاریس ۳ ساعت و از لیون ۱٫۵ ساعت فاصله دارد یکی از قطب های مهم علمی و فناوری فرانسه است.و نزدیک به کشور سویس می باشد.
۵۹۲۰۰ دانشجو در این شهر به تحصیل مشغولند که ۴۷٬۲۰۰ نفرشان در چهار دانشگاه UPMF , UJF, UNPG و دانشگاه استاندال تحصیل می‌کنند.


اهمیت علمی گرنوبل بر کیفیت آموزشی
درعلوم ریاضیات ، انفورماتیک ، الکترونیک ،  فیزیک در دانشگاه ژوزف فوریه و موسسه ملی پلی‌تکنیک گرونوبل و ۹ مدرسه مهندسی آن استوار است. موسسات آموزش عالی گرونوبل آموزش های خود را بر اساس رابطه نزدیک با صنعت، پژوهش و تبادلات بین‌المللی ارائه می‌نمایند.
با ۱۸٬۲۰۰ شغل، گرنوبل اولین قطب پژوهشی دولتی و خصوصی فرانسه بعد از پاریس است.  


گرنوبل از محیط زیست طبیعی استثنایی و غنای زندگی شهری و فرهنگی ناحیه‌ای برخوردار است. استان ایزر دارای سه پارک طبیعی است.

دریاچه‌های متعدد و دریای مدیترانه در نزدیکی این ناحیه به دوستداران قایقرانی بادبانی مکانهایی متنوع و عالی را اعطا می‌کنند.


اگر اهل هنر و موزه هستید می توانید از موزه گرنوبل دیدن فرمایید.


شهرداری گرونوبل فرانسه در نظر دارد تا تابلوهای تبلیغاتی را در این شهر ممنوع کند. بر این اساس، از ژانویه تا آوریل سال 2015 میلادی تمامی 326 تابلو و جایگاه تبلیغات از گرونوبل برچیده می شود.
به جای تابلو و جایگاههای تبلیغاتی کنونی، شهرداری گرونوبل، پنجاه اصله درخت خواهد کاشت. در صورت تحقق این وعده، گرونوبل نخستین شهر بدون تبلیغات در اروپا خواهد بود.


شهر گرنوبل از سال 1987 دارای سیستم حمل و نقل عمومی بوده که Citelib  نام دارد. این سیستم متشکل از ماشین هایی با  ظرفیت حمل 2 تا 9 مسافر و همچنین 5000 دوچرخه عمومی و قطارهای تراموا ی الکتریکی است .

نظرات

  • ممنون از شما بابت معرفی این شهر کوچک و بسیار زیبا
    به همه کسانی که به کشور های فرانسه و سوئیس سفر می کنند توصیه می کنم حتماً از این شهر کوچک با طبیعت بکر و استثنایی دیدن کنند .

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1113
  • بازدید دیروز: 1495
  • بازدید کل: 3069979