Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
لوزان مقر کمیته بین‌المللی المپیک - سوئیس

لوزان مقر کمیته بین‌المللی المپیک - سوئیس

لوزان چهارمین شهر بزرگ سوئیس است. این شهر دارای یک سیستم مترو 28 ایستگاهی است و کوچکترین سیستم حمل و نقل سریع در جهان است .

لوزان  یک شهرستان در بخش فرانسوی زبان از  کشور سوئیس، و پایتخت استان  کانتون وو است. این شهرستان بر روی سواحل دریاچه ژنو واقع شده  است.

 

لوزان   62 کیلومتری   شمال شرق ژنو واقع شده است. این شهر در کناره دریاچه ژنو در غرب سوئیس و رودرروی بخش اویان فرانسه قرار گرفته است.

لوزان بر روی سه تپه ساخته شده و به شهر «فراز و نشیب» معروف شده است. در فصل پاییز هر سال «بازار مکاره سوئیس غربی» در این شهر برپا می‌شود و از بسیاری از کشورها برای تماشای آن به لوزان می‌روند.

آموزشگاه حرفه‌ای «انجمن مهمانخانه‌داری سوئیسی» که در سال ۱۸۹۳ تأسیس شده، در این شهر است.

تمرکز لوزان بر ورزش بین المللی است ومقر کمیته بین‌المللی المپیک در این شهر واقع شده است. و از سال 1994 آن را بعنوان "پایتخت المپیک" به رسمیت می شناسند.و دادگاه داوری ورزشی و برخی از 55 انجمن ورزشی بین المللی در این شهر است.

موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان یکی از دو دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوییس است و در شهر لوزان سوییس واقع شده‌است. این دانشگاه بر پایه رده‌بندی QS به طور کلی در رتبه هشتم در اروپا و هفدهم در جهان قرار دارد.

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1145
  • بازدید دیروز: 1495
  • بازدید کل: 3070011