Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
ترمسوس  Termessos /آنتالیا-ترکیه

ترمسوس Termessos /آنتالیا-ترکیه

ترمسوس یکی از معدود شهرهای باستانی ترکیه است که به خوبی حفظ شده و باقی مانده است. امروزه این مکان جزو لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

ترمسوس Termessos از مکان‌های باستانی جذاب در آنتالیا است. این مکان در نزدیکی پارک ملی National Park و در ناحیه شمال‌غربی استان و به فاصله 34 کیلومتر از مرکز شهر آنتالیا واقع شده است. ترمسوس Termessos یکی از شهرهای شگفت انگیز پیسیدیه Psidia بوده است که بر روی رشته کوه توروس Taurus Mountains و در ارتفاع 1050 متری بالاتر از سطح دریا ساخته شده است.

شهر باستانی ترمسوس Termessos اولین بار توسط سولیم‌ها Solyms که در منطقه پیسیدیه Psidia زندگی می‌کردند بنا شده است. سولیم‌ها Solyms کسانی بودند که در ایلیاد هومر از آنها در ارتباط با افسانه بلروفون Bellerophon نام برده شده است. ما اطلاعات زیادی از آنها نداریم اما احتمالا خواستگاه این قوم آناتولی بوده است، برخلاف مهاجران این منطقه که  از سمت دریا آمده بودند. این شهر از معدود جاهایی بوده است که اسکندر بزرگ در سال 333 قبل از میلاد نتوانست آن را تصاحب و به قلمرواش اضافه کند، به دلیل اینکه مانند یک لانه عقاب در بین دو کوه ساخته شده بود و مخفی بود. حتی امروزه هم اگر کسی بخواهد از این شهر باستانی بازدید کند، باید از وضعیت جسمی خوبی برخوردار باشد تا این مسیرِ سربالایی را بپیماید؛ اما زمانی که به بالا برسد چشم‌انداز فوق العاده ای را خواهد دید.

برای آنهایی که به پیاده روی و آثار تاریخی و کهن علاقه مند هستند این جا فضایی بی نظیر است چون بالا رفتن از این ویرانه ها بسی دشوار و سخت است .البته جذابیت و قشنگی خودراهم در کنار این سختی دارد.

...

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1857
  • بازدید دیروز: 2712
  • بازدید کل: 3250055

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی