Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دروازه هادرین Hadrian-آنتالیا - ترکیه

دروازه هادرین Hadrian-آنتالیا - ترکیه

بعد از بلوار آتاتورک ؛ دروازه ی زیبا ی سه طاقه ای را مشاهده خواهید کرد .

یکی از سازه هایی که به خوبی نگهداری و حفظ شده است دروازه  هادرین آنتالیاست. این دروازه در سال 130 قبل از میلاد به افتخار امپراطور روم هادرین بنا گردید. از آنجایی که دیوارهای شهر بخش بیرونی دروازه را در بر می گرفتند ، ورودی برای سالیان سال بدون استفاده باقی ماند و به همین خاطر تاکنون سالم باقی مانده است.

با شهر مدرن در یک سمت و شهر کهنه ی آنتالیا در سمتی دیگر ، دروازه هادرین با برج هایش در دوران قدیم همواره به دفاع از شهر پرداخته است.

 

قسمت بالایی این طاق ها به شکل سه قوس گنبدی شکل است . دروازه اصلی دو طبقه بوده است ولی خیلی کم از طبقه دوم مشخص است . در دو طرف دروازه برج هایی وجود دارد که در همان زمان ساخته نشده است .

برج جنوبی که به عنوان برج Julia Sancta شناخته شده است که در دوره Hadrian ساخته شده است و در حالی که پایه برج شمالی متعلق به دوره باستان بوده است و قسمت بالای سمت چپ پیش از دوره سلجوقیان بوده است وبه دست سلطان علا الدین کیقباد اول بازسازی شده است...

 

در ضمن برای دیدن این دروازه هرساعتی از زمان می توانید بروید و ورودی هم ندارد.

 

....

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1491
  • بازدید دیروز: 1835
  • بازدید کل: 3245356

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی