Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شهر تاریخی افس در ترکیه

شهر تاریخی افس در ترکیه

شهر افسوس از مهمترین شهرهای تمدن روم باستان میباشد که قدمت آن به سه هزار سال پیش باز میگردد، و در بین ازمیر و کوش آداسی،در سه کیلومتری جنوب سلجوق واقع شده است.

 این شهر چندین هزار ساله که این روز ا افس خوانده میشود آثار باستانی زیادی را در خود جای داده است.از جمله کتابخانه ای به نام سلسوس که توسط شخصی به نام ژلیوس آکویلاسلسوس برای یادبود پدرش در سال 125 میلادی ساخته شده است.

همچنین معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه جهان است و بیشترین شهرت این شهر به خاطر این معبد میباشد که در سال 550قبل از میلاد توسط قارون شاه لیدی به دست معماری یونانی ساخته شده است،به این بنا معبد بزرگ مرمرین نیز گفته می شود.

در نزدیکی افس در کوه بلبل خانه ای قدیمی وجود دارد که حضرت مریم بعد از مصلوب شدن حضرت عیسی (ع)سالهای پایانی عمر خود را در آنجا گذراندن که این مکان اکنون تبدیل به زیارتگاه شده است. پس از مرگ حضرت مریم یکی از حواریون حضرت عیسی (ع) جسد ایشان را در جای نامعلومی در کوه دفن کردند ،بعدها در آنجا کلیسایی ساخته شد که مسیحیان زیادی هر ساله برای بازدید به آنجا می آیند.

معبد و سرچشمه پولیو در سال 97 میلادی توسط یکی از ثروتمندان افس به نام پولیو ساخته شد. آب آن از سه سرچشمه مختلف به این آبنما که مجسمه ای در آن قرار دارد هدایت میشود.به جز این مجسمه تندیس های دیگری نیز در این معبد وجود دارد.

اودءون سالن آمفی تاتر بود که حدود سال 150 میلادی بنا شد، این سالن برای اجرای کنسرت و نمایش به کار میرفت و میتوانست 1500 نفر را در خود جای دهد. در دو سمت سالن یک ورودی وجود داشت که دارای پله های کوتاه بود.

 

از دیگر آثار به جا مانده میتوان میدان نبرد گلادیاتورها ، بقایای آمفی تاتر دیگر، کلیسای سنت جان ،معبد هادریان و معبد دومیتیان و همچنین سنگ فرش زیبای شهر افس نام برد.

بسیاری بر این باورند که اصحاب کهف در این شهر زندگی میکردند و در غاری نزدیک به این شهر به خواب رفتند.تخمین زده میشود جمعیت این شهر در زمان رومیان بین 33600 تا 56000 نفر بوده و سومین شهر بزرگ منطقه آناتولی بعد از شهر های ساردیس و اسکندریه ترواس به حساب می آمده است.

ارسال نظر

همکاری با سفرگو

تالار گفتگوی سفرگو باگر مایل هستید خاطرات و تجربیات خود از سفر را با خوانندگان به ارای انتشار عکس و خاطرات سفر خوانندگان آماده شد. عکس ونوشته های معرفی شهرتان را با نام خودتان در این تالار منتشر کنید.

درنگ نکنید. همین امروز دست به کار شوید. برای معرفی شهر خودتان یا هر نقطه دیدنی می توانید در سایت عضو شوید و در تالار گفتگو منتشر کنید.

بهتر است مطالب توسط خودتان نوشته و عکس ها هم توسط خودتان تهیه شده باشد.

تالار گفتگوی سفر گو - کلیک کنید 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 1898
  • بازدید دیروز: 2712
  • بازدید کل: 3250096

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی